VIDEO/ Policia i pret te “Nënë Tereza” dhe tifozët e Tiranës i dalin në Sheshin Skënderbej

0

Në ndeshjen e fundit të Superligës, Tirana u përballë me Bylisin, rezultat i cili përfundoi me shifrat 1-1. Në minutën e 92-të me një goditje nga distanca Sallaku ndali fitoren e Tiranës. Pas përfundimit të ndeshjes, dhjetëra tifozë kanë dalë duke festuar në ” Sheshin Skënderbej, për të festuar titullin e munguar pas 11 vitesh. Edhe pse Shqipëria ka rreptësuar masat në kuadër te Covid-19, përshkak të rritjes së numrit të infektuarëve, rregullat nuk mund të ekzistojnë në fitimin e titullit kampion. Policia ishte e vendosur në sheshin “Nënë Tereza” për të evituar një grumbullim të dytë të tifozëve, që këtë herë kanë ndërruar destinacion. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.