VIDEO/ Buletin lufte te Napoli! Po festonin titullin kampion në Serinë A, një tifoz humb jetën dhe të tjerë janë plagosur

0

Një festë e madhe në Napoli, e organizuar pas fitimit të kampionatit italian, ka përfunduar tragjikisht për disa persona. Agjencia “Ansa” ka raportuar se një person ka humbur jetën si pasojë e një plage me armë zjarri.

Napoli do të fitonte Serinë A për herë të parë pas 33 vitesh. Festa u nda në dy qytete, Udine dhe Napoli. Në të parën ishte një grup tifozësh që shkuan me ekipin e tyre në një ndeshje jashtë fushe. Në të dytën, dhjetëra mijëra tifozë vendas dolën në rrugë.

Në rastin e të dyja festimeve, ndodhën ngjarje shqetësuese. Në Udine sjellja e napolitanëve u kundërshtua nga huliganët e futbollit “Zebrette”, të cilët sulmuan kalimtarët. Fatmirësisht askush nuk u lëndua rëndë.

Fatkeqësisht, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për marshimin në Napoli. Agjencia “Ansa” raportoi se natën e së enjtes në të premte, gjatë festës së kampionatit, një person ka humbur jetën dhe nëntë janë lënduar. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online