Browsing Tag

Kategoria e Superiore

Urim për ditëlindje dhe largim, çudit Flamurtari!

Largimi parë zyrtar nga Flamurtari, madje disi i çuditshëm. Një mesfushor e mbyll me vlonjatët dhe ai është i riu Alesio Hyseni. këtë sezone e nisi titullar, ndërsa më pas hapësirat për të munguan. Klubi i Flamurtarit ka dalë edhe me…

Gjoni: Penalltia? Më ra në dorë topi, por…

Eglentin Gjoni, mbrojtësi i Laçit, shënoi golin që mbylli takimin kundër Skënderbeut. Shtatlarti është përzgjedhur si lojtari i ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. “Ishte një ndeshje mjaft e vështirë, ndaj ekipit kampion. E…

Gega: Skuadra ka pësuar lodhje, rëndësi ka që fituam

Partizani mori kreun e renditjes pas fitores së arritur ndaj Kastriotit, ku vuajti jo pak për këtë. Pas ndeshjes, trajneri i të kuqve Skënder Gega, ka folur për emisionin “Gol pas goli”. Tekniku u shpreh i kënaqur me fitoren e marrë, por e…