Super Sadiku i prish ditëlindjen Ajetit

0

Armando Sadiku duket sikur luan prej vitesh te Lugano, sepse tani nuk ndalet më. Sot sulmuesi i kombëtares sonë shënoi golin e fitores 1-0 që Lugano arriti në transfertë ndaj Sant Gallenit.

Një fitore jetike, që e ngjit ndjeshëm në renditje Luganon, aq sa tani sytë janë nga vendi i pestë, vend që mbahet nga Sant Gallen.

Në minutën e 65-të Sadiku lëshoi një predhë nga kufiri i zonës, duke gjetur një gol fantastik, që i dha 3 pikë të merituara Luganos, që është transformuar me sulmuesin kuqezi dhe me trajnerin Tramexani.

Armando Sadiku Goal HD – St. Gallen 0 – 1… by worldfoot

Përballë Sadikut ishte Albian Ajeti, i cili sot mbush 20 vjeç, por edhe pse pati disa shanse, vëllai i Arlindit të kombëtares sonë nuk ia doli të shënonte, duke prishur kështu këtë ditë të shënuar për të.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.