Rikthimi i “Doktorit”, vjen sinfonia e 9-te!

0

Ne Asen, piloti i Jamahes shkelqen ne Asen, ku merr fitoren e 111-te ne karrieren e tij, ne nje duel te cmendur me Markez. Me kete sukses, shkon ne +10 pike ne renditjen e Boterorit

 

Valentino Rosi rikthehet te kaleroje ashtu si vetem nje gjeni si ai di te beje. Ne garen e Asenit, “Doktori” dhuron nje shou klasik te tij, duke dueluar deri ne fund me Mark Markez, te cilin e mposht sigurisht ne specialitetin e tij, kthesat e fundit. Me kete sukses, qe eshte i 9ti epr kete sezon, shkon ne +10 pike nga vendi i dyte, me spanjollin e Hondes qe ne fund e uron dhe e pergezon per garen super. Eshte suksesi i 111 ne karrieren e tij. Nwe vend trete Lorenco, teksa i 4-ti Ianone dhe vetem i 12 Doviciozo. Bradl e mbyll me fraktura ne dore.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.