Maradona: Dënimi i Mesit, do flas me Infantinon

0

Mbetet çështje dite pezullimi i Lionel Mesit për 4 ndeshje me kombëtaren, pas ndeshjes Argjentinë-Kili, ku ofendoi arbitrat.

FIFA i dha një dënim të rëndë dhe që në ndeshjen kundër Bolivisë Argjentina u mund keqad, pa Mesin në fushë.

Tani “zbret në fushë” Diego Maradona, i cili është ambasador i FIFA-s, pozicion i marrë kohët e fundit, pas ardhjes së Xhani Infantinos në krye të FIFA-s.

“Dënimi i Mesit është i ekzagjeruar dhe nuk thotë asgjë. Do flas me Infantinon, sepse është pezullim i tmerrshëm, që fundos Argjentinën”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.