Formacioni zyrtar, Laçi-Partizani/ Brown mbetet jashtë, një ndryshim edhe te vendasit

Laçi dhe Partizani do të kenë një përballje shumë delikate në javën e katërt të Superiores, me takimin që pritet të fillojë në orën 16:00. Ekipet kanë publikuar edhe formacionin zyrtar të tyre, atje ku vihet re edhe një ndryshim te kurbinasit, pasi është aktivizuar Teko. Në qendër të sulmit do të luajë Naubueze, që është shpresa e madhe për të shënuar.

Nga ana tjetër, te Partizani mund të theksohet lënia jashtë e Brown, ndërsa nga minuta e parë do të luhet me Çinarin, Bardhin dhe Asanin. /Sport Ekspres/

Laçi: Stazhilla, Fangaj, Gjoni, Injatoviç, Diomgjoni, Deliu, Shehu, Lushkja, Teko, Xhixha, Nuabueze

Partizani: Hoxha, Bitri, Boldor, Belica, Trashi, Kote, Mala, Telushi, Çinari, Bardhi, Asani