“Bomba” e Partizanit, Starova kandidon për “fronin” e FSHF-së?

0

Lufta mes Partizanit dhe Federatës Shqiptare të Futbollit po arrin në kufijtë e absurdit këtë sezon, pasi nuk ka javë që klubi i kuq të mos akuzojë e të ankohet për FSHF-në dhe presidentin Armand Duka.

Natyrisht, një person dyshues do të ngrinte pyetjen: Çfarë fshihet pas gjithë kësaj beteje?

Ndoshta, por vetëm ndoshta, synimi qenka marrja e fronit të Dukës. Nuk mund të mos interpretohet kështu lajmi se Sulejman Starova mund të kandidojë për kreun e FSHF-së.

Këtë lajm e ka komentuar edhe presidenti i Partizanit Gazment Demi,i cili nuk e përgënjeshtron në mikrofonin e Supersportit: “Presidenti i Federatës nuk mund të kandidohet me emra, por me platforma. Nuk e di a ka platformë Starova apo jo, nuk mund ta them unë. Starova është marrë edhe më përpara me federatën. Sa i përket Partizanit, të gjithë e dinë që kemi bërë një marrëveshje xhentëlmenësh që të dalë në pension me mua. Rolin e trajnerit e ka vetë në dorë ai, do rrijë apo do ikë, e vendos vetë ai. Ju e dini që është këshilltari im kryesor. Tani që m’u shtua edhe Moxhi, Starova do të jetë krah tij, nëse nuk do të jetë më si trajner”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.