Arapi largohet nga Skënderbeu

0

Renato Arapi e mbyll me Skenderbeun. Mbrojtesi i majte ka lajmeruar largimin e tij nga korcaret permes  nje statusi ne ne profilin e tij zyrtar ne “Facebook”. Pas 6 sezonesh te suksesshme, ku Arapi arriti te shpallej 6 here radhazi kampion i Superliges me korcaret, tashme mbrojtesi njofton se per arsye familjare do te largohet nga Skenderbeu.

Statusi i Arapit ne “Facebook”

“Doja te falenderoja perzemersisht te gjithe qytetin dhe tifozet e Skenderbeut bashke me bordin drejtues per mbeshtjetjen qe me kane dhene gjate ketyre 6 viteve te mrekullueshme dhe plot lavdi. Vendosa qe per arsyet e mia familjare te shkeputem nga Skenderbeu dhe te vazhdoj aventuren ne nje ekip tjeter. Skenderbeu eshte dhe do jete gjithmone shtepia ime e dyte. Nuk kam fjale qe ta pershkruaj mirenjohjen per kete qytet dhe per keta njerez qe me kane dhene aq shume. I uroj Skenderbeut sa me shume suksese te tjera”, ishin fjalet e Renato Arapit ne profilin e tij zyrtar ne “Facebook”.

arapi

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.