Zyrtare, Shkëmbi merr edhe dhuratën e sulmit

0

Teuta ka njoftuar zyrtarisht blerjen e radhës. Durrsakët vijojnë të jenë aktiv në merkato dhe me anë të një postimi në faqen zyrtare të klubit kanë prezantuar blerjen e re, të paralajmëruar më herët nga Sportekspres.com.

Bëhet fjalë për malazezin Darko Nikaç, 28-vjeçar, i cili prej janarit luajti për Iskran në Mal të Zi dhe pati një rendiment mahnitës, me 12 gola në 17 ndeshje, duke u bërë ndër shënuesit më të mirë në kampionatin fqinj.

Nikaç ka luajtur shumicën e karrierës te Buduçnost, por ka provuar edhe kampionatet hungareze, indiane e së fundi në Uzbekistan.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.