Zyrtare: Rikthehet Lopetegui, “ish”-i i Realit me ekip të ri!

0

Ish-trajneri  Kombëtares së Spanjës dhe Realit të Madridit, Julen Lopetegui ka firmosur ditën e sotme me Sevijan. Zyrtarizimi i tij është bërë nga vetë klubi andaluzian, i cili njofton se spanjolli ka firmosur një kontratë që e mban të lidhur në “Ramon Sanchez Pizuan” deri në vitin 2022.

Lopetegui u bë i njohur për të gjithë përpara Botërorit të Rusisë, teksa u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës vetëm pak ditë përpara fillimit të kompeticionit, pasi kishte firmosur për Realin.

Edhe pse kaloi me bujë në Madrid, trajneri nuk arriti të jepte më të mirën dhe u shkarkua shumë shpejt, për shkak të rezultateve katastrofike me “Los Blancos”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.