Zyrtare, Plaku firmos me Partizanin!

0

Sulmuesi do te luaje me te kuqte, pasi gjeti akordin me presidentin Demi. Plaku keto kohet e fundit, ish-futbollisti i Skenderbeut kishte prishur kontraten me Slask ne Poloni

Sebino Plaku eshte nje futbollist i Partizanit, pasi ka arritur akordin me klubin e kuq dhe me presidentin Gaz Demi. Kontrata eshte 1+1, pra me te drejte rinovimi edhe per nje sezon. Nderkaq, sulmuesi do te vihet nen urdhrat e trajnerit Starova menjehere, duke qene se eshte jashte forme dhe qe ka mungese ne fazen pergatitore, edhe pse eshte stervituar i vecuar dhe me trajner personal. Plaku ka prishur perpara disa kohesh kontraten me Slaskun ne Poloni, teksa do te rigjeje ne kampionatin shqiptar trajnerin qe e mori ne Poloni dhe me te cilin doli kampion ne Korce, Stanislav Levi. Plaku eshte blerja e pare, teksa rikonfirmimi i Alban Hoxhes edhe per nje sezon hapi merkaton e kuqe. Partizani do te njohe me 22 qershor kundershtarin ne turin e pare te Europa League.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.