Zyrtare | Morata te Atletiko, Martins largohet drejt Monakos

0

Te skuadra e Atletiko e Madridit, ka pasur shumë ndryshime sot dhe largimet e afrimet nuk kanë munguar. Mesfushori portugez, Gelson Martins është larguar nga kryeqytetasit spanjollë dhe i është bashkuar skuadrës së Monakos.

Megjithatë, Atletiko nuk shqetësohet, pasi kanë siguruar firmën me ish-sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. Te Çelsi, Morata nuk ishte i preferuar nga Sarri dhe largimi i tij duket i paevitueshëm. Flitej shumë për një kalim të sulmuesit te Atletiko dhe tashmë, gjithçka është zyrtare.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.