Zyrtare, Mesi firmos dhe blindohet nga Barça

0

Lionel Mesi ka firmosur kontratën e re me Barcelonën,  me një klauzolë prej 700 milionë eurosh për prishjen e saj.

Argjentinasi 30-vjeçar ka rinovuar deri në vitin 2021.

Që prej moshës 13 vjeç te Barça, Mesi ka ndihmuar blaugranat të fitojnë 8 kampionate dhe ka fituar 4 herë Ligën e Kampioneve.

Autor i 37 golave kampionatin e shkuar, Mesi ka shënuar 532 gola në 602 ndeshje dhe ka fituar 30 trofe.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image