Zyrtare: Merr fund telenovela, Muriqi transferohet te gjiganti i Stambollit

0

Vedat Muriqi është bërë me ekip të ri dhe njëfarë mënyre ka surprizuar, pasi ka shkuar pikërisht aty ku nuk dëshironte: te Fenerbahçe. Në fakt ata kishin bërë ofertën më të mirë dhe Rizespori donte pikërisht këtë lëvizje, që është zyrtarizuar.

Shtatlarti bëri një sezon super, duke shënuar 17 gola në kampionatin e shkuar dhe pas tiju vunë disa klube. Në media u fol për interesim nga Spanja, Franca dhe Italia, por në fund ai ka zgjedhur të nënshkruajë në Turqi.

 

View this post on Instagram

 

#BizFenerbahçeyiz V E D A T M U R I Q I. ?

A post shared by Fenerbahçe SK (@fenerbahce) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.