ZYRTARE | Kamza largon trajnerin Klodian Duro

0

Pas humbjes me Teutën, Kamza ka vendosur që të largojë trajnerin Klodian Duro. Drejtuesit kanë njoftuar sot në mëngjes përmes një postimi në fazën zyrtare se ish-lojtari i Kombëtares nuk do të jetë më pjesë e skuadrës nga periferia e kryeqytetit.

Kamza e falënderon Duron për kontributin e tij dhe i uron sukses në vazhdimësi. Shumë shpejt mbete për t’u parë se kush do të marrë drejtimin e skuadrës kamzalie, e cila ndodhet në pozita aspak të mira.

Duro ishte shprehur disa herë në media se ai gëzon besimin  drejtuesve, por këta të fundit kanë vendosur që ta ndërpresin këtu bashkëpunimin, pasi në drejtimin e Kamzës, Duro koleksionoi vetëm 1 fitore në 9 javë.

POSTIMI I KLUBIT TË KAMZËS

”Klubi bën të ditur mbylljen e bashkëpunimit me trajnerin Klodian Duro. Duke e falënderuar trajnerin për kontributin e tij të palodhur, përkushtimin dhe gjithçka dha për skuadrën tonë, bëjmë të ditur se rrugët tona ndahen këtu. Mungesat e rezultateve na detyrojnë të bëjmë një zgjidhje tjetër në këtë moment. Trajnerit Klodian Duro, i urojmë suksese në karrierën e tij në vazhdimësi dhe e konsiderojmë gjithnjë pjesë të familjes sonë.
FK Kamza”

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.