Zyrtare, Interi vendos për kartonin e Politanos

0

Më në fund nuk ka dyshime: Interi ka blerë kartonin e plotë të Mateo Politano. Sulmuesi anësor ishte i huazuar nga skuadra e Sasuolos, me opsionin për t’u blerë dhe pikërisht këtë gjë ka bërë Interi, duke aktivizuar këtë klauzolë dhe duke paguar për shërbimet e mëngjarashit.

Politano bëri një sezon shumë të mirë me fanellë zikaltër, ku në 36 ndeshje në Seria A, shënoi 5 gola. Përveç Politanos, Interi ka siguaruar përfundimisht edhe kartonin e 17-vjeçarit, Edi Antoni Salsedo, nga skuadra e Xhenoas.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.