Zyrtare | I pandalshëm Perez, tjetër investim faraonik për Realin

0

Reali i Madridit është mbreti i kësaj merkatoje vere. 11 ditë kanë kaluar që nga hapja e merkatos dhe “Los Blancos” kanë nënshkruar deri më tani me tre futbollistë të njohur. Pas Luka Joviç dhe Eden Hazard, radhën e ka francezi Ferland Mendi. Mbrojtësi i majtë i ka kushtuar “Galaktikëve” 48 milionë euro+5 milionë euro bonuse. Kontrata për të është 6-vjeçare, me francezin që do të qëndrojë në Madrid deri në vitin 2025.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.