Zyrtare, Hyka shkon në kampionatin amerikan

0

Më në fund edhe San Hoze Ërthkuejs e bën zyrtare: Jahmir Hyka shkon në MLS dhe firmos kontratë disa-vjeçare.

Mesfushori i kombëtares e kishte gjetur me kohë marrëveshjen, por Lucerna kërkonte një dëmpshpërblim dhe tani San Hoze i ka paguar një shifër modeste, rreth 150.000 euro, pasi Hykës i mbeteshin pak muaj në kontratë.

Tani San Hoze bën një goditje të madhe, që krijon entuziazëm në ambient, pasi San Hoze ka vite që nuk shkon në play-off dhe Hyka është një emër me peshë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.