Zyrtare, Donaruma rinovon me Milanin!

0

Më në fund, mbyllet historia e lodhshme që acaroi Milanin dhe gjithë tifozët kuqezinj: Xhanluixhi Donaruma qëndron te Milani dhe ka rinovuar kontratën me klubin milanez.

Numri 1 i “Djallit” ka firmosur rinovimin për 4 vite, me 6 milionë euro në sezon.

Vendimtar takimi në selinë e Milanit, mes Fasones, Mirabelit, portierit dhe familjes së tij.

Një goditje e madhe për Milanin, sidomos në aspektin e imazhit, edhe pse natyrisht në këtë mes del i fituar agjenti Mino Raiola, sepse merr kontratën që do për klientin e tij dhe sistemon te Milani edhe Antonio Donarumën, vëllain më pak të njohur të Xhixhios, që do të marrë 1 milion euro në sezon te kuqezinjtë.

Sipas mediave italiane, në kontratë është përfshirë edhe klauzola e prishjes së kontratës, 75 milionë euro, në rast se Milani nuk shkon në Champions League dhe Donaruma kërkon largimin.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image