Zyrtare, Çelsi blen mbrojtësin e Gjermanisë

0

Pas disa ditësh pritjeje, bisedimesh e kontrollesh mjekësore, tashmë ka marrë fund: Antonio Rydiger është zyrtarisht i Çelsit.

Mbrojtësi, fitues i Kupës së Konfederatave me Gjermaninë duke luajtur titullar, tashmë transferohet nga Roma në Londër për 38 milionë euro.

Roma e kishte blerë nga Shtutgarti verën e shkuar për 9.5 milionë euro, ndaj për një vit nxjerr një fitim të jashtëzakonshëm.

Te Çelsi Rydiger merr vendin e Xhon Territ, ndërsa do të duhet të luftojë për një vend në formacion me Geri Kahill dhe David Luiz.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image