Zyrtare, Besëlidhja nuk luan në Lezhë ndaj Tiranës

0
Moment nga ndeshja çerekfinale Besëlidhja-Flamurtari

Besëlidhja do të presë Tiranën në vajtjen e gjysmëfinaleve të kupës, por nuk do të luajë në Lezhë.

Ashtusi kishte paralajmëruar, FSHF ka zbatuar rregulloren, sipas së cilët kriteret e licencimit ndryshojnë në gjysmëfinale. Kjo bën që Besëlidhja të penalizohet, pasi stadiumi i Lezhës është në kushte jo të mira, pa stola plastikë e me fushë mjaft të keqe.

Drejtuesit e Besëlidhjes pretendojnë se kanë bërë punime dhe presin inspektim të ri, por që do të jetë i kotë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image