Zyrtare | Barcelona fiton garën për francezin dhe përforcon mbrojtjen

0

Barcelona ka fituar garën për shërbimet e një prej mbrojtësve më premtues francezë. Klubi katalanas ka arritur akordin me Zhan-Kler Todibo, 19-vjeçarin e Tuluzës, i cili ka firmosur deri në vitin 2023 me klubin e ri.

Lojtari i lindur në Guianën Franceze do të zbarkojë në ekipin e Valverdes në fundin e këtij sezoni, atëherë kur i mbaron dhe kontrata me klubin francez.

Zhan-Kler Todibo

Kampionët e Spanjës kanë zyrtarizuar marrëveshjen në një komunikatë në rrjetet sociale. Përveç qendërmbrojtësit, Todibo bën mirë dhe rolin e mesfushorit difensiv.

Ai ka zhvilluar dhjetë ndeshje dhe shënuar një gol gjatë këtij sezoni me Tuluzën, ka zhvilluar dy ndeshje me ekipin U20 të Francës, ndërsa pikat e tij më të forta janë: forca fizike, loja e mirë me top dhe aftësia në lojën në ajër.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.