Zola, një makth në Birmingam

0

Një ndër futbollistët më të famshëm italianë në vitet ’90, një mit te Çelsi dhe i shpallur i huaji më i mirë në Premier Ligë, Xhanfranko Zola nuk po arrin të shkëlqejë si trajner.

Nê dhjetor italiani mori drejtimin e Birmingamit në divizionin e dytë anglez dhe misioni i tij është mbyllur dot, pas humbjes shtëpiake 0-2 ndaj Bërtonit.

Një ecuri e tmerrshme për Zolën, i cili e mori drejtimin kur skuadra luftonte për kualifikim né play-off, por largohet duke e lënë pranë zonës së ftohtë.

Që prej muajit dhjetor, Zola ka grumbulluar vetëm 13 pikë, me 4 pikë në 9 ndeshjet e fundit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.