Zhurma e orëve të fundit, reagon klubi i Flamurtarit: Prisni zyrtarizimet e radhës!

Në orët e fundit ka bërë jehonë në media një dënim i ardhur nga FIFA për Flamurtarin sa i përket borxheve ndaj futbollistëve, duke i bllokuar merkaton. Por ky lajm është hedhur poshtë nga klubi vlonjat.

Të paktën reagimi në faqen zyrtare i përket një kahu tjetër, teksa shprehen se tifozët duhet të presin përforcimet e radhës. Aktualisht klubi i Flamurtarit është në vendin e fundit në Superiore dhe nuk e ka marrë ende fitoren e parë. Transferimet e janarit mbeten shpresa e vetme për mrekullinë, ndërsa një bllokim i tillë në merkato, mund të rezultonte si kapitullim i parakohshëm. /Sport Ekspres/

Flamurtari Football Club vazhdon punën për forcimin e ekipit në merkaton dimërore të Janarit.Në vazhdim prisni zyrtarizimin e të gjitha afrimeve të bera nga Flamurtari F.C

Gepostet von Flamurtari F.C am Montag, 13. Januar 2020