Zbulohet sëmundja e Gëces

0

Pas disa ditësh misteri e frike, është zbuluar sëmundja që ka detyruar Mario Gëcen të largohet nga futbolli për një periudhë ende të papërcaktuar.

Sulmuesi i Borusias së Dortmundit vuan nga Miopatia, sëmundje e rrallë, që dëmton muskujt dhe shkakton lodhje të tepruar.

Përveç kësaj, Miopatia bën që riaftësimi dhe rikuperimi i energjive pas stërvitjeve e ndeshjeve të jetë shumë i ngadaltë.

Tashmë po punohet për të gjetur shkskun e sëmundjes, që mund të vijë nga problemet me tiroidet.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.