Ylli i Lajpcigut, një Ferrari dhuratë agjentit të vet

0
LEIPZIG, GERMANY - OCTOBER 23: Emil Forsberg of Leipzig celebrates his birthday with his supporters after winning the Bundesliga match between RB Leipzig and SV Werder Bremen at Red Bull Arena on October 23, 2016 in Leipzig, Germany. (Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images)

Emil Forsberg është tashmë një nga yjet e Bundesligës gjermane, duke shkëlqyer me RB Lajpcigun, aq sa këtë verë edhe Milani u mundua ta blinte, pa sukses. Suedezi 25-vjeçar është një lojtar kyç në klubin gjerman dhe për rrugëtimin e tij i ndihet borxhli agjentit të vet Hasan Xhetinkaja.

Në shenjë falënderimi, Forsberg i ka bërë një dhuratë fantastike menaxherit të vet, një Ferrari.

Për gazetën suedeze Aftonbladet, Forsberg shpjegon veprimin e tij: “Xhetinkaja më mori nga Sundsvalli i vogël dhe më ka bërë të famshëm, i detyrohem gjithçka, sepse ka besuar gjithmonë tek unë. Nuk është dhuratë e çuditshme, e ka merituar”.

Xhetinkaja mbeti i tronditur nga dhurata, siç tregon vetë: “Nuk e prisja kurrë. Kam bërë vetëm punën time, pasi në këtë profesion nëse punon mirë dhe ke durim, herët a vonë shpërblehesh. Desha ta refuzoj dhuratën, por Forsberg më kërcënoi se do më linte”.

Ndërkohë, Xhetinkaja ia ka bërë më herët një dhuratë Forsbergut, sepse në verë i siguroi rinovim kontrate deri në 2022, duke e bërë ndër lojtarët më të paguar te Lajpcigu.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image