Xhani kthehet me akuza

0

Ish-presidenti i Partizanit, Albert Xhani, është rikthyer, por këtë herë përmes rrjeteve sociale . Në një postim në profilin e tij zyrtarë në “Facebook” ,Xhani i është rikthyer kohës kur ishte ai drejtuesi i “demave”. Mes akuzave në drejtim të FSHF-së dhe ish-drejtuesve politik, Xhani bëhet përsëri protagonist, duke akuzuar se ajo çështje do të qëndrojë enigmë, megjithatë, për të ka dhe një “por”.

“Si thotë kënga: pas viti 2005-2013, për Partizanin vërtet erdhën ditë tepër të vështira. Çdo ‘qeveri’ që erdhi dhe iku, së bashku me FSHF-në, goditën rëndë në çdo drejtim, vetëm e vetëm të bënin të mundur vjedhjen e terrenit ku stërvitej ekipi. Pseudo-pronarët me ndihmën e shtetarëve, falsifikuan gjithçka deri në arshiv. Ish-pronarët qenë paguar njëherë nga banka italiane e asaj kohe. Nuk besoj se ky vend do të ketë shtet që të hapet kjo dosje…por…”

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image