Volejboll, vajzat kuqezi na nderojnë në Gjeorgji!

0

Shqipëria e ka nisur me këmbë të mbarë pjesëmarrjen në Ligen e Evropës në volejboll për femra, sepse ka fituar 3-0 ndaj Gjeorgjisë ne Tbilisi. 3-0 për vajzat kuqezi rezultati final, 25-16, 25-18 dhe 25-22, ndërsa të mërkurën kombëtarja jonë luan ndeshjen e dytë në sallën olimpike “Feti Borova” ndaj Austrisë, në orën 19:00. Shansi për të kapur vendin e parë, ndërsa Austria ka fituar të shtunën ndaj Izraelit 3-1.

Në të kundërt të femrave, meshkujt janë mundur në Minsk, 3-0 (25-23, 25-23, 25-21). Të mërkurën në orën 16:00 luajnë ndeshjen e dytë të Ligës së Europës në Budapest ndaj Hungarisë vendase.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.