Vllaznia qetësohet, pikë me vlerë në Gjirokastër

Pritej diçka më shumë në aspektin e lojës, por nuk jemi Premier Liga angleze, ta flemë mendjen. Luftëtari e Vllaznia kanë barazuar 0-0 sot në Gjirokastër, në një ndeshje pa shumë histori. Një pikë e kërkuar me ngulm nga të dyja palët, që bënë shumë pak për të fituar, duke pasur frikë nga pësimi i golit.

Vllaznia ishte jo e qetë pas humbjes kundër Teutës dhe zërave për probleme me financat, dnaj një barazim i vlente shumë, ndërsa nga Luftëtari pritej më shumë, pas suksesit në Laç.

Megjithatë, ishte skuadra shkodrane që goditi shtyllën në pjesën e parë me Pjeshkën dhe humbi një rast të artë me Ribajn, ndërsa Luftëtari nuk bëri shumë dhe në fund të 90 minutave ishte rezultati më i drejtë, në një ndeshje jo të bukur.