Vllaznia “bio” dhe plot talente, kjo është arsyeja më e madhe për të festuar

0

Vllazni e varfër, por e ndershme. Vllazni e akuzuar dhe e përfolur, por brenda pak ditësh u ka mbyllur gojën të gjithëve.

Motiv për t’u krenuar, sepse më shumë se barazimi ndaj Partizanit, ishte pikërisht loja burrërore dhe paraqitja mbresëlënëse e shkodranëve, që mori duartrokitjet e gjithë Shqipërisë.

Megjithatë, nëse ka një arsye më madhore pse te Vllaznia duhet të mburren e të jenë krenarë, ajo gjendet te formacioni titullar kundër Partizanit.

11 djem shkodranë, duke e quajtur edhe Ditmar Bicajn të tillë!

Hebaj ishte njeriu kopertinë, në një skuadër me shumë lojtarë U-23, ku vetëm Shtubina, Gocaj, Tafili e Bicaj ishin “veteranët”.

Në fund u fut Mulemo, një mbrojtës i ardhur nga Belgjika, por Cungu nuk e donte. A i vihet faj?

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.