VIDEO/ Yjet e Shqipërisë në nxehmje, më të thinjur dhe me më shumë kile

Gjithçka është gati dhe legjendat e Shqipërisë së bashku me ato të Italisë do të zbresin në fushën e “Air Albania” për të luajtur ndeshjen e parë midis tyre. Kuqezinjtë kanë bërë ritualin e zakonshëm të nxehjes para se të nisë loja, ndërsa emra si Duro, Tare, Strakosha, Murati, Lala, Bushi, Jupi etj. Kanë nisur të ngrohin muskujt.

Vitet kalojnë megjithatë këta lojtarë kanë pranuar që të zbresin sërish në fushë, edhe pse këtë herë me më shumë ndryshime në fizikun e tyre. Përpos viteve më të tepërta mbi supe, kuqezinjtë duken edhe me disa kilogramë më tepër, mes të cilëve dallon në ndryshim Igli Tare./Sport Ekspres/