VIDEO | Suarez ka “rrëshqitur”, këto veprime flasin vetë!

0

Luis Suarez njihet si një ndër futbollistët me karakterin më të çuditshëm në fushë, teksa mjafton të kujtojmë gjestet me kafshime që ka bërë ndaj Kielinit në Kupën e Botës, si dhe në kohën kur luante me Ajaksin.

Përveç kësaj, Suarez është një lojtar që shpesh krijon polemika dhe me gjyqtarët e takimit. Diçka e tillë ka ndodhur në sfidën mes Uruguajt dhe Kilit pas mesnate. Në një aksion, Suarez ishte shumë pranë golit dhe u ndal nga portieri, i cili devijoi me dorë në goditje nga këndi.

Pas këtij veprimi, Luis Suarez kërkon penallti, duke çuar duart lart. Gjithsesi, sulmuesi e kuptoi shpejt që “po ia fuste kot”…

Sidoqoftë, veprimet e Suarez nuk mbyllen me kaq, pasi në minutën e 76-të, në fushë hyri një tifoz. Këtë të fundit e ndali mbrojtësi i Kilit, Jara, i cili me një stërkëmbësh e hodhi në tokë. Në këtë moment Suarez shkoi te arbitri i takimit për t’i kërkuar që të ndëshkonte Jaran. Suarez me sa duket është çmendur…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.