VIDEO | Spektakël në Kupën e Afrikës, ky gol të lë pa fjalë!

0

Mali likuidon Mauritaninë  në 45 minuta, teksa i ka shënuar dy gola në sfidën e vlefshme për Kupën e Kombeve të Afrikës. Abdulaji Diabi, futbollisti i Sportingit të Lisbonës, ishte ai që dhuroi shfaqje me golin e parë, teksa me një goditje të fortë nga distanca befasoi portierin kundërshtar.

Një gjuajtje shumë e fortë nga Diabi, që u ndal në rrjetë dhe stadiumi shpërtheu në festë. Në fundin e pjesës së parë Mali fitoi një penallti, që u kthye në gol nga Marega. 2-0 pjesa e parë dhe praktikisht ndeshja duket e mbyllur, edhe pse janë për t’u luajtur edhe 45 minuta të tjera.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.