VIDEO | Si sot 31 vite më parë, kur Van Basten rishkruante historinë!

0

Ishte 25 qershori i vitit 1988, fiks 31 vite më parë, kur bota e futbollit u përul përpara madhështisë se Marko Van Basten.

Holandezi shënoi një ndër golat më të bukur të historisë, duke çuar peshë Holandën e tij dhe duke i dhënë titullin e kampionit të Europës. Fjalët janë të tepërta, thjesht shijoni golin…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.