VIDEO/ Si festohet Kupa pas KOVID-19? Nuk duket shumë e bukur, në Austri vjen rasti i parë

0

Pas pezullimit të kampionatit për shkak të Koronavirusit, si në shumë shtete të Europës, rinisi futbolli edhe në Austri, ku ditën e djeshme RB Salzburg u shpall fitues i Kupës teksa shkatërroi në shtëpi SC Austri Lustenau me rezultatin 5-0.

Përveç shumë kufizimeve të rregullave ndaj lojtarëve, ata janë gjithashtu të privuar nga e drejta për të festuar golin apo fitimin e një Kupe. Përshkak të këtyre masave këto dy javë kemi parë festime gazmore në distancë apo me brryl.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe me festimin e trofeut të Kupës nga Salzburg, teksa lojtarët kanë respektuar distancën me njëri-tjetrin dhe trofeu ështe ngritur duke qëndruar në largësinë 2 metra dhe të vendosur në disa kuti të shënuara. Kjo mënyrë duket se do të jetë një risi në kohën e pandemisë, pasi mund të jetë si shembull për shumë skuadra kampione të cilat do të kurorëzohen në javët apo muajt në vazhdim, megjithëse nuk duket shumë e bukur. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.