VIDEO | Shnajder feston 35-vjetorin, ja 2 golat që e shndërruan në legjendë!

0

Uesli Shnajder është një ndër mesfushorët më të mirë dhe më të spikatur që ka prodhuar futbolli holandez. Ish-lojtari i Realit të Madridit dhe Interit feston ditën e sotme 35-vjetorin e tij të lindjes.

Golat e bukur të shënuar në karrierën e tij, Shnajder i ka të shumtë, por ato më të veçantit janë shënuar padyshim me fanellën e Gallatasarajit. 18 tetorin e vitit 2014, Shnajder u shndërrua në një legjendë të ekipit turk.

Holandezi shënoi dy gola brenda 3 minutave në derbin ndaj Fenerbaçes, duke i mrekulluar të gjithë tifozët e pranishëm. Dy silura, njëra më e mahnitshme se tjetra, janë padyshim kartolina më e bukur për 35-vjetorin e tij…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.