VIDEO/ Shijojini 6 minutat e spektaklit të vërtet! Mesi-Dani Alvesh dhe pasimet “një-dy” që të lënë pa fjalë

0

Mesi-Daniel Alvesh! Në kohën e artë të Barcelonës, mjaftonin vetëm këta dy lojtarë dhe sikur gjithë të tjerët të fshiheshin, spektakli dhe fitorja nuk mund të mungonte për katalanasit. Pasimet mes tyre ishin të një kalibri të lartë dhe shumë larg normales, duke u kuptuar me njëri-tjetrin edhe pa u parë.

E njëjta nuhatje, i njëjti stil për mënyrën e të luajturit dhe e njëjta ide për të dalë nga “kurthi” i kundërshtarëve. Ndërthurja më e bukur e shkollës braziliane me atë argjentinase të futbollit, ka sjellë një magji të vërtetë. Në një video të përmbledhur prej gjashtë minutash mund të shihni disa nga pasimet mes këtyre dy lojtarëve, që po rishpërndahen nga mediat e njohura të Europës në këto kohë, për të na risjellë aromën e futbollit…TË VËRTETË! /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.