VIDEO | Shihni golin më të shpejtë në historinë e Kombëtares shqiptare!

0

Shqipëria U15 e gjeti rrugën e rrjetës që në minutën e parë të lojës në takimin me Malin e Zi U15. Kuqezinjtë e nisën topin nga mesi i fushës dhe menjëherë në sulm, as më pak e as më shumë se 9 sekonda u deshën që skuadra e teknikut Eqerem Memushaj të kalonte në avantazh.

Melsi Cereni është vetëm 14 vjeç por me shumë gjasa ka realizuar golin më të shpejtë në historinë e skuadrave kuqezi. Gjithsesi, goli duhet parë dhe shijuar, pasi vjen si rrjedhojë e një aksioni të bukur, me futbollistët që shfaqin mjaft këmbëngulje derisa e gjejnë rrugën e rrjetës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.