(VIDEO) Shënon Memushaj, shpërthejnë tifozët!

0

Peskara fiton derbin ndaj Lançianos dhe Ledian Memushaj luajti titullar, duke shënuar edhe një gol deçiziv, që në fund vleu tri pikët për skuadrën e “delfinëve”. Ishte një ndeshje e dyluftuar ajo në fushnë e Lançianos, teksa miqtë treguan karakter dhe shumë grintë. Për t’u theksuar që ky ishte goli i pestë në këtë sezon me Peskarën për Memushaj, që sipas klubit është i pashitshëm, të paktën deri në fund të sezonit. Për grintën dhe personalitetin e tij, Memushaj është zgjedhur edhe kapiten i skuadrës bardhekaltër dhe madje në verë u kërkua nga Empoli për mesfushën.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.