VIDEO |  Senegali në finale, Tunizia “vetëvritet”

0

Gjysmëfinalja e Kupës së Kombeve të Afrikës midis Senegalit dhe Tunizisë nuk ishte aspak një ndeshje normale. Të dyja skuadrat shpërdoruan nga një 11-metërsh në pjesën e dytë, ndërsa në fund goli i vetëm i takimit ishte një autogol qesharak i tunizianëve që çon senegalezët në finale.

Të dyja skuadrat zhvilluan një ndeshje me nivel të dobët, ku secili nga portierët u vu pak herë në provë. Në finale Senegali do të ndeshet me skuadrën fituese të takimit Algjeri – Nigeri.

Senegal 1 – 0 Tunizi
Shënues: 100 Bron’ (aug)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.