VIDEO | Salah “out”, Afrika e Jugut eliminon Egjiptin

0

Afrika e Jugut ka befasuar të gjithë duke eliminuar Egjiptin nga Kupa e Kombeve të Afrikës pas fitores 1 – 0 në fazën e 1/16-ve. “Faraonët” konsideroheshin si ekipi favorit për të fituar turneun, kjo dhe për shkak se ishin vendi organizator i evenimentit, por sot në fushën e blertë Afrika e Jugut luajti si e barabartë dhe nuk vodhi asgjë.

Gabimi fatal i Egjiptit u bë në minutën e 85-të, teksa një kundërsulm i Afrikës së Jugut kapi të papërgatitur mbrojtjen e vendasve. Në çerekfinale Afrika e Jugut do të përballlet me Nigerinë.

Egjipt 0 – 1 Afrika e Jugut
Shënues: Lorç 85’

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.