VIDEO/ Rezultati nuk ishte i vetmi për tu harruar, Zidane bëhet protagonist në episodin qesharak

0

Reali i Madridit u ndal në nëj barazim 2-2 ndeshjen e mbrëmshme kundër Celta Vigos, që këtë sezon lufton për mbijetesë. Ky rezultat më tepër i shkon në favor Barcelonës, të cilët tashmë afrohen me vetëm një pikë larg kreut. Por shifrat e takimit nuk ishin e vetmja gjë negative që Zinedin Zidane përjetoi mbrëmjen e djeshme.

Trajneri francez u bë pjesë edhe e një episodi aspak të këndshëm me futbollistin ganez Aido. Ky i fundit në përpjekje për të mbajtur topin brenda vijave kufizuese humbet ekuilibrin dhe rrëzohet së bashku me teknikun e galaktikëve. Në rënie e sipër Zidanë ka marrë në fytyrën e tij edhe një goditje nga takat e lojtarit. Megjithatë të dy janë ngritur sërish në këmbë për të vazhduar takimin, njëri në fushë e tjetri në pankinë, ndërsa e gjitha kjo situatë nuk ishte aspak e qëllimshme./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.