VIDEO/ Portieri shtanget në vend, Çekiçi i magjishëm nga goditja e dënimit dhe humb penalltinë

Olimpik Ljubjana është duke luajtur ndaj Tabor dhe po fiton në shifrat 2-0. Një magji të vërtetë ka dhuruar Endri Çekiçi nga goditja e dënimit. Si të ishte një 11-metërsh për sulmuesin shqiptar, që ka bërë shumë realizime të tilla në kohët e fundit.

Goditja e tij është e pandalshme për portierin që mbetet i shtangur në vend. Në pjesën e parë Çekiçi e kishte humbur një mundësi për të realizuar nga pika e penalltisë, por kur flitet për një gjuajtje dënimi, është më i sigurt për ta dërguar topin në rrjetë me specialitetin e tij. /Sport Ekspres/