VIDEO | Plas mes Nejmarit dhe Kavanit, uruguaiani: Nuk ka miqësore!

0

Edhe pse miqësore, Brazil-Uruguai mbetet gjithmonë një ndeshje e fortë dhe e luftuar. Ekipi i Tites fitoi me një gol të Nejmarit me penallti, por një episod i veçantë ka ndodhur gjatë miqësores së mbrëmshme.

Protagonistët kanë qenë Edinson Kavani dhe Nejmar. Të dy janë shokë skuadre te PSG, por ndryshon situata kur ata veshin bluzën e kombëtares. Lojtarët kanë patur dhe më parë shkëndija mes tyre, si në rastin e përplasjeve për një penallti.

LONDON, ENGLAND – NOVEMBER 16: Neymar of Brazil is challenged by Edinson Cavani of Uruguay during the match between Brazil and Uruguay at Emirates Stadium on November 16, 2018 in London, England. (Photo by David Price/Arsenal FC via Getty Images)

Por edhe sivjet në Champions Nejmar u pa i tërbuar, teksa Kavani në ndeshjen me Napolin i ndërhyri gabimisht brazilianit. Ndërhyrja që uruguaiani i bëri shokut të tij të skuadrës te PSG-ja, është komentuar pas ndeshjes. Kavani shkoi t’i jepte dorën kundërshtarit, të cilin e ndihmonte të çohej dhe më pas u pa një tërheqje e Nejmar.

Në lidhje me takimin dhe episodin që ndodhi, Kavani është shprehur: “Askujt nuk i pëlqen të humbasë, askush nuk dëshiron të luajë pa nxjerrë kthetrat. Kjo nuk është ndeshje miqësore. Për këtë arsye, disa lojtarë ishin të zemëruar, por kur përfundoi ndeshja të gjithë u qetësuan. Më ka ndodhur edhe mua me Nejmarin”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.