VIDEO | Nuk ka rëndësi ku luhet, gjermanët “e bëjnë më së miri”

0

Futbolli luhet për tifozët dhe shumëkush mendon që spektaklin duhet ta japin ata në fushë. Por ka edhe nga ata që japin shembullin se gjithçka nis nga tribuna. Ultrasit e Ajntraht Frankfurt dhurojnë shfaqje jo vetëm në Gjermani.

Sot ata kanë qenë spektakolar në ndeshjen që skuadra e tyre fitoi në Qipro kundër Apollon. E gjithë tribuna pas porte ishte pushtuar prej tyre. Edhe pse në transfertë, ultrasit gjermanë kishin përgatitur koreografi.

Spektakolare ajo që kanë ofruar dhe tashmë ekipi i tyre ka përparuar më tej, pasi mori fitoren e katërt në grupe dhe u kualifikua. E sigurt që edhe në ndeshjet e tjera ata do të dhurojnë shfaqje dhe do të mbështesin ekipin e tyre maksimalisht.

Eintracht Frankfurt away in Limassol08/11/2018

Gepostet von UltrasTeam am Donnerstag, 8. November 2018

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.