VIDEO | “Nuk është përsëritje”, dy gola identikë në një minutë!

0

Barcelona prodhon “robotë” dhe kjo mund të faktohet duke parë futbollin që luajnë ekipet e moshave. Jo vetëm lojë identike me atë të ekipit të parë, por edhe gola “binjakë”. Ka ndodhur në një ndeshje të ekipit U12.

Genis Torejes është autori i golave identikë. Fillimisht e ka mposhtur portierin kundërshtar në minutën e 11-të me një gjuajtje nga jashtë zone, ndërkohë që me të njëjtën mënyrë e ka detyruar atë ta nxjerrë sërish topin nga rrjeta një minutë më pas.

Barcelona ka ndarë me fansat e saj në “Twitter” dy golat dhe kërkon që askush të mos dyshojë se është përsëritje, teksa shkruajnë në video: “Nuk është një përsëritje”. Pamjet janë të qarta: një mrekulli nga vogëlushi Genis Torejes.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.