VIDEO/ Ndalet Teuta e Martinit, Turkaj i jep fitoren e parë Laçit në 2020-ën

0

Teuta ka dështur të marrë sot fitoren e parë për vitin 2020 në Superiore. Durrsakët janë mposhtur në “Niko Dovana” me rezultatin e ngushtë 0-1 nga Laçi. Këta të fundit tashmë kapin zonën europiane, duke u renditur përkohësisht në vendin e 3-të me 28 pikë të grumbulluara.

Goli erdhi në pjesën e dytë të ndeshjes, kur Turkaj dërgoi topin në rrjetë në minutën e 53-të dhe i dhuron kështu kurbinasve fitoren. Ekipi i drejtuar nga Cungu rikthehet këshut te tre pikët as dy humbjeve radhasi në muajin e shkuar./Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.