VIDEO | Muçolli shkëlqen në Danimarkë, realizon një supergol

0

Arbnor Muçolli, lojtari i Vejles, por njëkohësisht dhe pjesëtar i Shqipërisë U21 ishte protagonist në barazimin e skuadrës së tij me Alborg. Lojtari kuqezi evitoi humbjen e skuadrës së tij, duke u treguar i saktë në minutën e 82-të me një goditje nga distanca. Portieri mik e pati të pamundur që të reagonte për të ndalur “predhën” e 19-vjeçarit.

Muçolli zbriti në fushë si zëvendësues dhe arrit që të gjente rrugën e rrjetës pa luajtur as 10 minuta. Titullar e nisi takimin Ylber Ramadani,  i cili luajti deri në fund të ndeshjes, duke zhvilluar një ndeshje të kënaqshme.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.