VIDEO/ Momenti kur Mesi fiton Topin e Artë, reagimi i djalit të vogël shpërndahet gjerësisht

0

Tashmë ka marrë fund edhe historia sa i përket edhe fituesit të “Topit të Artë” për futbollin e meshkujve. Trofeu ashtu siç edhe pritej faktikisht, është fituar nga Lionel Mesi. Pavarësisht konkurrencës së Van Dijk apo Kristiano Ronaldo, argjentinasi vendos një rekord të ri me 6 trofe të tilla që ka fituar në karrierën personale.

Momenti dhe video që po shpërndahet gjerësisht në rrjetet sociale është reagimi i djalit të Mesit, Mateo, kur babai i tij po merrte çmimin. Me buzëqeshjen dhe gëzimin e çiltër të një fëmije, padyshim që tifozi dhe njeriu më i lumtur në atë sallë për fitoren e Lionelit, ishte pikërisht djali i tij. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.